АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
26
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАСИТЕ ВЕСТИМАКЕДОНИЈАРЕГИОНСВЕТAНАЛИЗИ
Дејан Бошковски нов генерален директор на ЕЛЕМ
22.10.2012 | 16:39
Извор: Нетпрес
Прочитано: 2374 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Досегашниот генерален директор на МЕПСО Дејан Бошкоски денеска е назначен за наследник на Влатко Чингоски на местото прв човек на Електрани на Македонија.

Надзорниот одбор на ЕЛЕМ денеска го прифати барањеро за повлекување на Чингоски, по што Бошкоски е назначен на неговото место.

Од МЕПСО претходно известија дека Бошкоски си поднел оставка од функција во оваа компанија.

Чингоски засега останува во ЕЛЕМ, но не познато на која позиција.

НАЈНОВО ОД МАКЕДОНИЈА  
СКОПЈЕ
Македонија напредува според индексот на човековиот развој
Македонија секоја година напредува според индексот на човековиот развој, пишува во Глобалниот извештај за човековиот развој за 2014. Земјата е рангирана како 84 од 187 земји и спаѓа во категорија на земји со висок човеков развој.
24.07.2014, 12:38


СКОПЈЕ
Украдени златен накит и мобилни телефони од куќа во Скопје
Непознат сторител со употреба на физичка сила, во вторникот извршил тешка кражба во куќа сопственост на Р.К.(57), на улица број 3 во Скопје.
24.07.2014, 12:38


СКОПЈЕ
Со новините на ФЗОМ, лицата со ретки болести ќе заштедат до 35 илјади денари
По примерот на многу европски земји, Фондот за здравствено осигурување излезе во пресрет на лицата со ретки болести преку проширување и воведување на нова група на нутритивни продукти на товар на Фондот.
24.07.2014, 12:13


ГОСТИВАР
Жена прегазена од сопствениот автомобил во гостиварско
Педесет годишна жена е тешко повредена откако ја прегазил автомобил. Инцидентот се случил вчера откако С.Х. со нејзината снаа Л.Х. (32) од гостиварско Равен тргнале кон Гостивар со автомобил "Пежо 307".
24.07.2014, 12:08


ИЛИНДЕН
Коњаниците во недела тргнуваат за Крушево
"Илинденскиот марш 2014" ќе стартува на 27-ми јули во 17:00 часот од Општина Аеродром, која е традиционално покровител на коњичкиот марш, а ќе заврши на 2-ри август во Крушево, каде што треба да се приклучат на прославата на најголемиот македонски национален празник – Илинден.
24.07.2014, 12:07

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Причина за убиствата во Аеродром била одбиен брак: Убиецот оставил проштално писмо
Игор Спасовски – Боксерот, не можел да се помири со прекинот на врската со Наташа, која вчера свиреп...
ПРЕСЕДАН ВО ХРВАТСКА
Открил дупка во законот: Работи само 26 секунди и никој не му може ништо!
КИНА
Град од 30 илјади жители е во карантин поради "црната смрт": "Имаат залихи за месец дена"
МАКЕДОНИЈА
Извор на листеријата која се појави во Македонија се сувомеснати производи?
КУАЛА ЛУМПУР
По двете трагедии: Вака изгледа секојдневието на "Malaysia Airlines"

ВИДЕО ВЕСТИ

Разоткриена валканата тајна во живинарската индустрија - еве како се преработува месото!
Три водечки британски супермаркети наредиле итна истрага за своите доставувачи на пилешко месо, откако новинарите на "Guardian" тајно ги истражиле пропустите во хигиената во живинарската индустрија.
ХОЛАНДИЈА
Телата на жртвите од MH17 пристигнуваат во Холандија во трогателен процес
НЕСРЕЌА
Мајка на погинати деца од MH17: "Синот ме праша - што ако се урнеме, а јас го пуштив да лета...Зошто?!"
КИНА
Град од 30 илјади жители е во карантин поради "црната смрт": "Имаат залихи за месец дена"

ФОТО  
Украина

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
СКОПЈЕ
"Ослободете ги Албанците или во понеделник започнува војна!"
УКРАИНА
Вонемирувачка содржина: Ракета го разнела "Боингот 777": Објавени првите фотографии, мртви тела насекаде!
ЦРНА ХРОНИКА
Вознемирувачки фотографии: "Audi" удри во коњ во Скопје
ПИВОФЕСТ 2014
За влез во Прилеп подгответе си 100 денари!
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2014 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: